SSS - ThermaCare® hakkında en sık sorulan sorular

Bu kısımda ThermaCare® hakkında en sık sorulan soruları, ürünün etki mekanizmasını ve ürünün nasıl kullanıldığını bulabilirsiniz: 

ThermaCare® ısı bandını ne zaman kullanabilirim?

Spesifik olmayan sırt, omuz ve boyun ağrısı çekiyorsanız ThermaCare® ürünlerini kullanabilirsiniz.

ThermaCare® ürünlerini ne zaman kullanmamalıyım?

ThermaCare® ısı bandını, açık yaralı veya tahriş olmuş ciltte ve son 48 saat içinde oluşmuş morluk ve şişlikler üzerinde kullanmayın.

Diyabet hastaları ThermaCare® ürünlerini kullanabilir mi?

Diyabet hastaları ThermaCare® kullanmadan önce mutlaka bir doktora danışmalıdır. Diyabet cildin ağrı hassasiyetini azaltan komplike bir hastalıktır. Diyabet hastaları, ciltlerinde tahriş oluştuğunu ve bandın çıkarılması gerektiğini fark etmeyebilir. Öte yandan diyabet, cildin ısı hassasiyetini artırır. Diyabeti olmayan kişilerin cildinin tolere edebileceği ısı seviyeleri, diyabet hastalarının cildinde yanık semptomlarını tetikleyebilir.

Kimler ThermaCare® ısı bandını doktora danışmadan kullanmamalıdır?

Dolaşım bozukluğu, diyabet, kalp rahatsızlığı veya romatoid artrit gibi şikayetleriniz varsa veya hamileyseniz, ThermaCare® ısı bandını kullanmadan önce bir doktora başvurun.

ThermaCare® ısı bantlarını hamileler kullanabilir mi?

Hamileler, doktorlarına danışmadan ThermaCare® ısı bantlarını kullanmamalıdır.

Emziren kadınlar ThermaCare® ısı bantlarını kullanabilir mi?

ThermaCare® ısı bantlarının emzirme sırasında kullanımı hakkında herhangi bir verimiz bulunmamaktadır. Ürünün kullanımı konusunda tereddütünüz varsa lütfen doktorunuza danışın.

55 yaş ve üzeri olan kişiler ThermaCare kullanımı sırasında nelere dikkat etmelidir?

Yaşla beraber ciltte yanık riski artar ve duyular azalabilir. Bunun nedeni sinir uçlarına, omuriliğe veya beyne giden kan miktarının azalmasıdır. 55 yaş ve üzeri kişiler, ThermaCare® ısı bandını ince bir kıyafetin üzerine takarak kullanmalı ve uyurken kullanmamalıdır. Kullanım sırasında cildinizi birkaç kez kontrol edin, herhangi bir tahriş veya yanık oluşması durumunda ürünü derhal çıkarın.

ThermaCare® ısı bantları çocuklarda kullanım açısından uygun mudur?

ThermaCare® ısı bantları, rahatsız etmesi halinde kendi başına çıkaramayacak durumda olan kişiler ve çocuklar tarafından kullanılmamalıdır.

ThermaCare® ürünlerini ne sıklıkla kullanabilirim?

ThermaCare® ısı bantlarını gün içinde 8 saat süreyle ve art arda en fazla 7 gün boyunca kullanabilirsiniz.

ThermaCare® ısı bantlarının üretiminde kullanılan teknoloji, her bandın yalnızca bir kez kullanılabilmesine olanak tanımaktadır.

ThermaCare® ısı bandı, oksidasyon yöntemiyle etkinleşir. Hava geçirmeyen ambalaj açıldıktan sonra, ısı diskleri içindeki demir tozu ve diğer maddeler havadaki oksijenle tepkimeye girer ve ısınmaya başlar. Oksidasyon 8 saat sonra tamamlandığında, ürün yeniden kullanılamaz ve evsel atıklarla birlikte atılmalıdır. Isı bandı alev alabileceğinden,

ThermaCare® hiçbir koşulda şekilde yeniden ısıtılmamalıdır.

ThermaCare® ısı bandını nasıl kullanmalıyım?

ThermaCare® ısı bantları kullanılmadan önce hava geçirmeyen ambalajından çıkarılır, yapışkan tarafın üstündeki kağıt sökülür ve ağrılı bölgeye yapışkan yüzeyleri aracılığıyla yerleştirilir.

Bel ve kalça ağrısı için ThermaCare® ısı bantlarını paketinden çıkarın, açın ve koyu renkli ısı hücrelerini cildinize bakacak şekilde ağrıyan bölgeye yerleştirin. Cırt cırtlı ucu ile takın ve çekerek boyutunu ayarlayın.

ThermaCare® ısı bandı gece uyurken kullanılabilir mi?

Yaşınız 55'in altında ise, ThermaCare® ısı bandını gece uyurken kullanabilirsiniz. 55 yaş ve üzeri kişiler de cilt kalınlığı azaldığından ve yanık riski arttığından, ThermaCare® ısı bantları gece uyurken kullanılmamalıdır.

ThermaCare® tekrar kullanılabilir mi?

ThermaCare® ısı bandı, oksidasyon yöntemiyle etkinleşir. Hava geçirmeyen ambalaj açıldıktan sonra, ısı diskleri içindeki demir tozu ve diğer maddeler havadaki oksijenle tepkimeye girer ve ısınmaya başlar. Oksidasyon 8 saat sonra tamamlandığında, ürün yeniden kullanılamaz ve evsel atıklarla birlikte atılmalıdır. Isı bandı alev alabileceğinden, ThermaCare® hiçbir koşulda şekilde yeniden ısıtılmamalıdır.

ThermaCare® ısı bantları vücudumda ne kadar süreyle kalabilir?

En iyi sonucu almak için, ThermaCare® ısı bantlarını önerildiği süre boyunca (24 saat içinde 8 saat boyunca) kullanın. Kullanım süresi için paketin üzerine bakın. ThermaCare® ısı bantlarının önerilen süreden daha uzun kullanılması durumunda ciltte tahriş veya yanık riski artabilir.

ThermaCare® ne kadar süreyle sıcak kalır?

ThermaCare® ısı bantları 8 saat boyunca sıcak kalır.

ThermaCare® ısı bantları ne kadar süreyle kullanılmalıdır?

ThermaCare® ısı bantlarını bir gün içinde en fazla 8 saat süreyle ve art arda en fazla 7 gün boyunca kullanmalısınız.

ThermaCare® ısı bantlarının doğru kullanım süresi paketin üzerinde belirtilmiştir.

ThermaCare® ile tedavi ettiğiniz ağrı, belirtilen süreden sonra geçmez veya kötüleşirse, bu daha ciddi bir durumun göstergesi olabileceğinden doktorunuza başvurun.

ThermaCare® ne kadar süreyle işe yarar? Son kullanma tarihi geçmiş ThermaCare® ısı bantlarını kullanabilir miyim?

ThermaCare® ısı bantlarının son kullanma tarihi paketin üzerinde belirtilmiştir. Bu tarih, ürünün planlanan kullanım süresini göstermektedir. ThermaCare® ısı bantları, son kullanma tarihi geçtikten sonra kullanılmamalıdır.

ThermaCare® ısı bantları ne kadar ısınır?

ThermaCare® ısı bantlarının her bir ısı hücresi, yaklaşık 40°C'lik derin bir terapötik ısı yayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu sıcaklık, normal vücut sıcaklığı olan 37°C'den yalnızca biraz daha yüksektir.

ThermaCare® ısı bantları yanıklara neden olabilir mi?

ThermaCare® ısı bantlarının geliştirilmesi sırasında öncelik, kullanıcı güvenliğine verilmiştir. Fakat özellikle yanlış kullanım durumunda veya bireysel fiziksel koşullara bağlı olarak yanıkların meydana gelebileceği unutulmamalıdır.

ThermaCare® ısı bantları yalnızca belirtildiği şekilde, bir gün içinde en fazla 8 saat süreyle ve art arda en fazla 7 gün boyunca kullanılmalıdır.

Uygulama sırasında cildinizin durumunu birkaç kez kontrol edin. Herhangi bir tahriş veya yanık oluşması durumunda ısı bandını derhal çıkarın. Paketin üzerindeki güvenlik ipuçlarını ve kullanım talimatını okuyun.

ThermaCare® ısı bandı nasıl etkili olur?

ThermaCare® ısı bantlarının sıcaklığı, ısı hücrelerinin okside olması sonucu üretilir.

ThermaCare®, ağrıyan bölgeye doğrudan ısı uygulayarak minör kas ve eklem ağrısının etkili bir şekilde rahatlatılmasını sağlar.

ThermaCare® ısı bantlarından yayılan topikal (dışarıdan etki eden) ısı, ağrıyı ve kasları rahatlatmaya yardımcı olur. ThermaCare® ısı bantları, aynı zamanda kan damarlarını genişleterek bölgesel kan akışını hızlandırır ve kasların ürettiği ve kas ağrısına yol açan atık ürünlerin ortadan kaldırılmasını destekler.

ThermaCare® ısı bantlarının içeriğinde ne var?

ThermaCare® ısı bantlarının içindeki ısı hücreleri, tamamen doğal kökenli demir tozu, aktif karbon, tuz ve su içermektedir.

ThermaCare® ısı bantları nasıl ısı üretir?

ThermaCare® ısı bandı içerisindeki hücreler demir tozu, tuz, aktif karbon ve su içermektedir. Havadaki oksijenle tepkimeye giren demir tozu, ThermaCare® ısı bandının derin ısısını meydana getirir. Demir oksidasyonu adı verilen bu kimyasal tepkime, doğada da meydana gelir.

ThermaCare® ısı bandı, 8 saat boyunca aralıksız ısı yaymak için ısı kontrollü maddeler içeren ısı hücrelerine yeterli miktarda oksijen girmesini sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Cilt üzerinde terapötik sıcaklığa ulaşılması yaklaşık 30 dakika sürebilir. Hücrelerdeki demir tozu tamamen okside olduktan sonra daha fazla ısı üretilmez.

ThermaCare® ısı bantlarıyla duşa veya banyoya girebilir miyim?

ThermaCare® ısı bantlarını kullanırken duş almaktan ve banyo yapmaktan kaçının. Isı bandını ıslatmak, yıkamak veya nemlendirmek, ısı hücrelerini etkisiz hale getirebilir. Normal vücut teri, bantların işlevini etkilemez. Spor esnasında ortaya çıkan aşırı terleme, yapışkan yüzeye zarar verebilir.

ThermaCare® ısı bantlarının hangi tarafı kullanılmalıdır?

ThermaCare® ısı bantlarının koyu olan tarafının kullanılması doğrudur. Boyun, omuz ve el bileği ile bölgesel ağrı için ısı bantlarının yapışkan yüzeyleri, cilde doğru bakmalıdır.

Bel ve kalça ağrısı için olan ısı bantları, ön taraftaki cırt cırtlı tutucunun doğru şekilde kapatılması için katlanmıştır. Kullanmadan önce bütün talimat ve uyarıları okuyun. Ürünü kullanacağınız zamana kadar paketi yırtmayın.

ThermaCare® ilaç mıdır, yoksa tıbbi bir cihaz mıdır?

ThermaCare® ısı bantları ilaç değil tıbbi cihazdır.

ThermaCare® ürünleri nerede satılır?

ThermaCare® ısı bantlarını eczanelerden satın alabilirsiniz.

ThermaCare® ısı bantları kim tarafından üretilmektedir?

ThermaCare® ısı bantları Angelini Pharma tarafından üretilmektedir.

Angelini Pharma ile nasıl iletişime geçebilirim?

Angelini Pharma Türkiye’ye aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz:

Angelini Pharma Türkiye
Nispetiye Mah. Fecri Ebcioğlu Sokak RSD Ofis Blok No:4/4
34340 Beşiktaş, İstanbul
02122662423